Біографія

1

Ігор Гузь народився 11 січня 1982 року. Родина зі сторони батька походить з села Смідин Старовижівського району, що на Поліссі, а зі сторони матері з села Свірже, що на Холмщині.

Ігоря хрестили в селі Зачернеччя Любомльського району.

Батько – розпочинав роботу агрономом у Ковельському районі, потім – у Федерації профспілок України, зараз – пенсіонер. Мати – працює технологом на підприємствах харчової промисловості.

Навчався в Луцькій школі №19. Вже в старших класах почав цікавитись громадською діяльністю, та вступив до всеукраїнської спортивно-патріотичної громадської організації “Тризуб” імені Степана Бандери.

2

У 1999 році вступив до Волинського державного університету імені Лесі Українки на історичний факультет, де здобув спеціальність «політолог, викладач політології».

В кінці 90-тих років став одним з ініціаторів відновлення діяльності у Луцьку Пласту – Національної Скаутської Організації України.

3

Politychne-1

У 2001 році став співкоординатором Волинського відділення Громадського комітету опору „За Правду!” та брав участь у акції «Україна без Кучми». Під час цієї акції, що проходила у місті Києві 9 березня 2001 року, був затриманий правоохоронними органами та засуджений до десяти діб адміністративного арешту.

4

Politychne-31

Будучи студентом третього курсу університету, у 2002 році став депутатом Луцької міської ради, як позапартійний обранець громади був співкоординатором фракції блоку «Наша Україна». Входив до депутатської комісії, яка опікувалась питаннями молоді, освіти та науки. За час депутатства в міській раді, протягом 2002-2006 років, подав більше 200 звернень та запитів на захист інтересів лучан. Вже з 20-ти років розпочав роботу помічником-консультантом народного депутата України.

5

Politychne-4

Ігор Гузь активно приймав участь в Помаранчевій революції. Координував її хід на Волині, організував сотні заходів.

6

Politychne-5

Створив з однодумцями організацію “Національний Альянс”, яка діє більше дев’яти років і виховала тисячі патріотів. Учасник опозиційної акції “Чорнобильський шлях – 2005″ в Мінську де був затриманий правоохоронними органами Білорусі та засуджений до десяти діб адміністративного арешту, які відбував у ЦІП “Окрестіно”. Депортований з Білорусі із забороною в’їзду на територію цієї держави протягом п’яти років.

7

VWqaHHRveY0

У 2006 році став наймолодшим депутатом Волинської обласної ради. Був обраний головою постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму. Продовжував відстоювати інтереси волинян, висловлюючи депутатські запити та звернення, пропонував розробку програм для розвитку Волині, в тому числі відстоював роботу та фінансування Програми «Житло для молоді». Таким чином був визнаний найактивнішим депутатом V скликання.

Нагороджений Премією Кабінету Міністрів України “За особливі досягнення молоді у розбудові України”.

8

original-dsc0286

У 2007-2011 роках працював в Луцькій міській раді на посаді радника міського голови, а пізніше – начальника відділу у справах сім’ї та молоді. За цей період став ініціатором відновлення роботи Волинської студентської ради, був одним з ініціаторів проведення на Волині «Європейських днів добросусідства», став ініціатором створення Центру патріотичного виховання молоді, є головою організаційного комітету фестивалю українського духу “Бандерштат”. Одним із важливих завдань в роботі стало ініціювання та впровадження міжнародної програми відновлення цвинтарів українців на території республіки Польща «Пам’ять без кордонів». Є ініціатором громадської кампанії «Врятуємо Світязь» і виступив проти розробки Хотиславського кар’єру (Республіка Білорусь). У 2010 році знову був обраний депутатом Волинської обласної ради, перемігши у одномандатному виборчому окрузі №27 (Старовижівський район).

9

original-fabrykaformativdsc0489

Виступав одним із координаторів луцького Євромайдану. За участь в акціях протесту міліція відкрила на Ігоря Гузя кримінальну справу за трьома статтями. Суд зобов’язав його носити електронний браслет стеження.

10

У жовтні на парламентських виборах 2014 року отримав найбільшу підтримку (27 243 голосів виборців) в одномандатному виборчому окрузі №19 і став депутатом Верховної Ради України.

27 листопада 2014 року прийняв присягу народного депутата України. У грудні цього ж року обрано  заступником голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах та заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

2015

 

 

Став одним із ініціаторів створення міжфракційного депутатського об’єднання  «Захистимо вугільну галузь» та «Контрабанда-стоп».

Упродовж року народний депутат відвідав усі сільські та селищні ради у виборчому окрузі №19.

Депутат не пропустив жодного пленарного засідання Верховної Ради України.

Фото 2

Виступи з трибуни  Верховної Ради: з місця – 24, з трибуни – 18.

 Озвучено 879 депутатських запитів та звернень.

 Подано 22 законопроекти, значна частина яких спрямована на підтримку вугільної галузі краю.

Згідно з аналізу Громадської мережі Опори законотворчу діяльність народного депутат визнано найпродуктивнішою.  23,5% законопроектів, внесені за його ініціативою на розгляд парламенту, були позитивно проголосовані і стали законами.

 У червні  2015 створив Фонд «Прибужжя», мета якого – розвиток регіону та підтримка різних верств населення.

У 2015 році пролобіював виділення з держбюджету  200 млн грн на добудову шахти №10 «Нововолинська»

  За сприяння депутата, торік Володимир-Волинський, Любомльський та Іваничівський райони отримали з державної казни понад 5 млн грн на соціально-економічний розвиток територій. Відтак, завдяки цим коштам модернізували низку важливих об’єктів, зокрема: відремонтували Будинок культури у смт Головне та ДНЗ у селі Радехів, замінили систему опалення у ДНЗ села Олеськ (Любомльський район). В Іваничівському районі насамперед інвестували гроші в енергозбереження соціальних закладів, а Устилузі оновили ДНЗ та ін.

 Активний учасник люстраційних процесів.

2016

Державні кошти на розвиток округу №19

У 2016 році уряд врахував пропозиції народного депутата України Ігоря Гузя та виділив понад 17 млн грн на соціально-економічний розвиток територій округу №19. За ці кошти цьогоріч постане в регіоні “Прибужжя” понад 80 дитячих та спортивних майданчиків, вартістю майже 80 тисяч кожен. Також ремонтуються заклади медицини, культури та освіти.

За сприяння депутата держава виділила 5 млн грн на ремонт дороги вул. Ковельської у Володимирі-Волинському, та понад 6 млн грн – на ремонт дороги в Любомлі.

Також 7,7 млн грн передбачено на добудову житла для військових у Володимирі-Волинському.

Публічність

За 2 роки роботи Ігор Гузь був учасником понад 100 ефірів на центральних та регіональних каналах. Так: «1+1», «5 каналу», «Інтер», ICTV, News One, Еспресо TV, UA Перший, телеканал «Рада»; місцевих – СТН, АТМ «Володимир», ВОДТРК, ТРК «Аверс».

оаоаоао

Робота з громадою

За два роки роботи Ігор Гузь разом з жителями округу провів понад 100 брифінгів у парламенті з проблемних питань регіону “Прибужжя”.

5514_952558934825413_416293905664536784_n

 Робота зі зверненнями громадян

Ігор Гузь разом з помічниками охопив прийомами громадян усі села та міста округу, а це -211. Провів разом з командою понад 160 прийомів громадян. За два роки до громадських приймалень депутата звернулося понад 2 тисячі людей.1

 

Ігор Гузь провів 170 зустрічей з виборцями під час звітів, Днів сіл та міст.

K1600_Ігор Гузь звітує про роботу в дворах перед жителями Володимир-Волинського

 

Законотворча діяльність

30 поданих законопроектів

23, 5% законопроектів, внесені за ініціативи народного депутата Ігоря Гузя, стали законами.

1678 депутатських звернень.

49 депутатських запитів.

Народний депутат України Ігор Гузь за два роки роботи не пропустив жодного пленарного засідання.

Гузь в залі засідань_n

Рейтинг-2016.

Ігоря Гузя обрано 1-им спікером від Волині у парламенті – ОПОРА.

Ігор Гузь – перший у рейтингу серед волинських нардепів за підтримку важливих економічних законів.

Ігор Гузь – перший у рейтингу реформаторів – індекс моніторингу реформ iMoRe.

Ігор Гузь – перший у рейтингу серед 105-ти депутатів-мажоритарників – ОПОРА.

Він – третій за показниками законодавчої роботи та активності у виборчих округах.

Ігор Гузь в парламенті про ТПР_n

K1600_Ігор Гузь в парламенті на брифінгу від Ради_n

Спорт

Ігор Гузь  успішно пропагує здоровий спосіб життя плаванням та бігом. Цьогоріч він оголосив акцію «Перепливаємо!». Влітку, народний депутат відзначив 25-у річницю Незалежності України запливом на озері Світязь по довжині від урочища Гряда до урочища Мукошин, подолав зі своїм побратимом більше 8 км за 7 годин і 23 хв.

7 жовтня разом з головою облради Ігорем Палицею перепливли Згоранське озеро, що на Любомльщині.  Дистанцію довжиною озера у 1,5 кілометри подолали за півгодини.

26 жовтня разом зі своїм колегою з Рівненшини  переплив чудове озеро Біле, що поблизу міста Вараш у районі. Відстань трохи більше 2 кілометрів.  Перепливанням озер нардеп акцентує також увагу влади та громадськості до розбудови інфраструктури територій поблизу водойм.

30 липня 2017 року народний депутат Ігор Гузь переплив озеро Люцимер у Шацькому районі.  Дистанцію у 3 кілометри, у п’ятірці добровільних спортсменів, подолали майже 1,55 години.

На сьогодні, у підрахунку Ігоря Гузя – 101 озеро, яке він переплив.

Golovna

14095907_1058868734194432_8853084728319134553_n

 

2017

Парламентська діяльність

Участь в парламентських засіданнях – 98,2%

Участь у засіданнях комітетів – 79,0%

Законотворча діяльність

Найбільш актуальні підтримані законопроекти:

про державну мову

про освітню реформу

про медичну реформу

про збільшення української квоти на телебаченні та радіо

про зовнішню політику України

про забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями

про реалізацію прав українських громадян на землю

про підтримку «молодших спеціалістів»

про пенсійну доплату репресованим

про об’єднання ОТГ без проведення нових виборів

про бойкот 137-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу у Санкт-Петербурзі

про зняття недоторканності з народних депутатів

про призначення виборів міського голови у Луцьку

про заборону реклами куріння

Державні кошти на розвиток округу №19

Ігор Гузь залучив з державного бюджету майже 26 мільйонів гривень субвенції на нагальні проблеми регіону Прибужжя.

Майже 5,5 мільйонів гривень –  Любомльський район

Понад 6 мільйонів гривень – Володимир-Волинський район

Майже 4, 5 мільйона гривень – місто Нововолинськ

Майже 3, 6 мільйона гривень – місто Володимир-Волинський

6,1 мільйона гривень – Іваничівський район

Робота з виборцями – 3 роки

 

4507 звернень громадян

241 зустріч з виборцями

293 прийоми громадян

250 днів сіл та міст

У регіоні Прибужжя – 12 об’єднаних територіальних громад

Команда Ігоря Гузя:

 • допомагає у створенні спроможних та успішних громад
 • організовує тренінги, надає консультації та юридичну підтримку ОТГ
 • сприяє залученню коштів на соціально-економічний розвиток
 • системно допомагає громадам налагоджувати зв’язки із польськими партнерами
 • стимулює розвиток ОТГ через організацію в окрузі форумів «Децентралізація – шлях до розвитку громад»
 • підписала Меморандум для поглиблення співпраці з  усіма 12-ма головами ОТГ
 • Публічність – 3 роки 82  виступи з місця у Раді та з парламентської трибуни195 ефірів на центральних та регіональних каналах129 брифінгів у парламентів
 • 27 прямих ефірів у соцмережі «Фейсбук»
 • Рейтинг-2017  серед волинських нардепівІгор Гузь:перший:за кількістю підтриманих законопроектних рішень – ОПОРАза показниками дисциплінованості та активності в окрузі й Раді – ОПОРА

  ТОП-10 –  найактивніший депутат-реформатор – VoxUkraine

  139 разів – найчастіше у стенограмі ВРУ згаданий Ігор Гузь – ОПОРА

  Міжнародна співпраця

  Ігор Гузь, як заступник голови Комітету в закордонних справах, у складі української парламентської делегації, працював у Сполучених Штатах Америки – Вашингтоні. Зустрівся там із конгресменами й сенаторами провідних партій, представниками громадських інституцій та дослідницьких центрів.

  За час депутатства провів робочі зустрічі з Послами Литви, Польщі, Німеччини, Австрії, Словенії, Угорщини, Норвегії, Молдови, першим секретарем Словацької Республіки в Україні.

  Працював у Страсбурзі, де взяв участь у сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), під час якої сторони обговорили тему відновлення занедбаних поховань українців у Польщі.

  Між Асоціацією місцевого самоврядування Прибужжя, створеної за ініціативи нардепа, підписано дві угоди та десяток листів-намірів про міжнародну співпрацю з гмінами Республіки Польща.

  У Молдові зустрічався з парламентарями, лідерами опозиційних сил, послом України та діаспорою. Мета закордонного відрядження – активізація та налагодження двосторонніх стосунків.

 • Культурно-мистецькі ініціативи Ігоря Гузя Фестиваль «Княжий»: Відбувся вперше за ініціативи Ігоря Гузя у селі Заріччя Володимир-Волинського району. Мета дводенного дійства – популяризація туристичного потенціалу краю. Фест зібрав 9 тисяч відвідувачів.

   

   

   

   

   

  «Polissia Challenge Cup 2017»: Змагання з крос-триатлону такого масштабу вперше відбулися на Волинському Поліссі. Захід підтримав Фонд Ігоря Гузя «Прибужжя». У ньому взяли участь 81 спортсмен.

  Фестиваль патріотичного духу «Бандерштат»: У 2017 році він побив усі свої рекорди: найбільша локація, кількість відвідувачів, музикантів. Його відвідало понад 12 тисяч меломанів. За 11 років захід уже трансформувався у масштабне міжнародне дійство.

 •  

   

   

  “ФестLike”. Вже вдруге відбувся на березі Великого Згоранського озера в Любомльському районі. Організатор –  Фонд Ігоря Гузя “Прибужжя”. Фест зібрав понад 3 тисячі відвідувачів. У рамках дійства провели турнір із пляжного волейболу, міжнародне авторалі, гутірки та нічний кіноперегляд.

Громадський рух «АТАКА» – разом змінимо Україну!

Для суттєвих змін у нашій Країні, Ігор Гузь разом із командою заснував всеукраїнський громадський рух «АТАКА».

Основні напрямки роботи «АТАКИ»:

активізація суспільства

захист сімейних цінностей та історичної пам’яті українців

боротьба проти корупції

запровадження стандартів НАТО та майбутній вступ України до Альянсу

реалізація прав громадян на самозахист і легалізація вогнепальної зброї

Приєднуйтеся до «АТАКИ» !