Голови ОТГ Волині обговорили з нардепом та урядовцем розвиток громад

22 Вересень 2017
 Вересень 22, 2017

Нові законодавчі ініціативи, поточні видатки для об’єднаних територіальних громад та довибори до ОТГ – ключові питання, які обговорили під час круглого столу, що відбувся 21 вересня у стінах Верховної Ради з ініціативи народного депутата Ігоря Гузя. Спільно з п’ятьма головами тергромад Волині зустрілися з Віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубком. Зокрема:  з головами ОТГ – Павлівської (Андрій Сапожник), Литовезької (Іван Іванчук), Поромівської (Євгеній Недищук), Зимнівської (В’ячеслав Католик) та Княгининівської (Олена Твердохліб).

Нові законодавчі ініціативи в умовах децентралізації

За словами Геннадія Зубка, добровільний процес об’єднання територіальних громад триватиме до кінця 2018 року. На сьогодні створений перелік адміністративних центрів, навколо яких можливе створення нових тергромад. А 18 вересня у Верховній Раді зареєстрували низку законопроектів, прийняття яких дасть додаткові інструменти для перспективного розвитку ОТГ. Серед головних – право розпоряджатися землями за межами населених пунктів і, власне, визначення меж територіальних громад.

Перспективи селища Благодатного після об’єднання в ОТГ

Народний депутат Ігор Гузь розповів Віце-прем’єру Геннадію Зубку про проблему міста Нововолинськ і селища Благодатне, яке має свою сільську раду і не хоче приєднуватися до міста. Як результат, після об’єднання з іншими населеними пунктами, Благодатне не матиме транспортного сполучення з Нововолинськом. І врегулювання цього моменту потребує внесення змін до існуючого законодавства.

Геннадій Зубко відповів, що це питання потребує вивчення і на перспективу може слугувати внесенням змін до закону про децентралізацію. За його словами, адміністративно-територіальний устрій України формувався довгий час і є багато моментів, які врахувати на початку реформи неможливо, але це слід робити і робити це поступово.

Довибори в ОТГ

Рішення по довиборах в об’єднаних громадах будуть прийматися до 6 жовтня 2017 року. А самі вибори відбудуться 17 грудня цьогоріч, не пізніше. Крім того, зараз ведеться активна робота щодо зміни складу ЦВК.

Фінансування для ОТГ у 2018 році

У бюджеті на 2018 рік передбачені кошти Фонду регіонального розвитку на розвиток ОТГ і додатково субвенцію в розмірі 1,9 млрд грн. У мінфіні сьогодні вивчається питання поточних видатків для об’єднаних громад, починаючи від зарплати до ремонту доріг. При потребі будуть внесені зміни до існуючого законодавства або ж нададуть роз’яснення, як правильно використовувати кошти і на що. До слова, буде відповідна постанова кабміну про виділення коштів на спортивні майданчики ще до кінця цього року.

Першочергові завдання для голів ОТГ

Як поінформував присутнім головам ОТГ Геннадій Зубко, є багато державної землі, яка не оформлена, але вона обробляється і громади жодним чином не можуть впливати на цей процес. Тому дуже важливо сьогодні здійснити облік земель: скільки є сільськогосподарської землі, які території перебувають у комунальній або державній власності: «Коли ви наведете порядок із земельним обліком, тоді слід буде прорахувати, скільки реально ви зможете як громада заробляти на цій землі. Те ж саме з нерухомістю, людьми: скільки мешкає, скільки платять ПДФО, скільки підприємств і підприємців зареєстровано на території ОТГ. Тобто, першочергово – облік земель і скільки податків ви можете збирати».

 

 

 

 

 

Прес-служба народного депутата України