Громада Прибужжя перейматиме досвід децентралізації колег з інших областей

7 Березень 2017
 Березень 7, 2017

Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк переймала досвід фахівців з усіх областей у впровадженні реформи децентралізації. Національна конференція з питань місцевого та економічного розвитку зібрала у Києві близько 200 представників різних інституцій. Захід зорганізовано Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

До слова, Асоціацію місцевого самоврядування Прибужжя створили торік з ініціативи народного депутата Ігоря Гузя. Її головним завданням є обмін досвідом та залучення кращих практик у вирішення проблем громад, допомога в пошуку позабюджетних коштів, поглиблення міжнародної співпраці. У рамках Асоціації громадам з Володимир-Волинського, Любомльського, Іваничівського районів, а також з міст Нововолинськ та Володимир-Волинський, організовуються тематичні тренінги, круглі столи, поїздки до поляків для вивчення їх досвіду.

За словами Валентини Степюк, експерти розповіли про важливу роль громадських організацій у розвитку громад; співпрацю міжнародних інститутів із об’єднаними територіальними громадами та про умови фінансування проектів розвитку. Поділилися досвідом у підготовці заявок на різні закордонні конкурси та представили міжнародні донорські програми, що реалізують проекти в сфері розвитку громад.

На думку Ігоря Гузя, альтернативи ОТГ немає і він щиро вболіває та сприяє, щоб округ №19 був першим на Волині, який формуватиметься виключно із громад. «У Любомлі вже всі документи зібрані для об’єднання Рівненської ОТГ. Буде також створена Любомльска громада, лишається два великі селище Головне і село Згорани, де не можуть знайти спільної мови. Я туди їздитиму скільки треба і налагоджуватиму цю роботу.”, – зауважив він.

Гузь Ігор

«В Іваничівському районі села Павлівка і Поромів обрали голів, зараз чекаємо на вибори у Іваничах. У Нововолинську з’являється шанс приєднувати сільради до міста без виборів – усе в руках рад і депутатів.  У Володимирі-Волинському районі обласна ОДА вже 5-й місяць «гальмує» створення ОТГ в Заріччі. Якщо питання не буде погоджено, навідаюся в гості до голови ОДА і його заступника. Села  Хобултова, Хмелівка і Березовичі можуть приєднатися до Зимного, а Овадне може претендувати на приєднання до своєї ОТГ село Гайки Турійського району», – коментує Ігор Гузь.

 

Прес-служба народного депутата України