Ігор Гузь: “Моя принципова позиція: держава повинна виділити 100 мільйонів на шахту №10

1 Серпень 2016
 Серпень 1, 2016

Народний депутат Ігор Гузь разом із колективом шахти №10 “Нововолинська” планує добиватися виділення 100 мільйонів гривень на підтримку шахти не наприкінці року, а у вересні-жовтні 2016-го.

Про це домовилися під час сьогоднішньої  зустрічі нардепа з працівниками передпускової дирекції шахти, що відбулась в рамках робочої поїздки в округ, зокрема до міста Нововолинськ.

27 липня Кабмін прийняв рішення забрати 50 мільйонів із коштів, передбачених на шахту №10 “Нововолинська”, та виділив їх на часткову виплату зарплат шахтарям.

“Зрозуміло, що зарплату шахтарям потрібно платити. Але чому саме із коштів 10-ої шахти? Я реаліст і розумію, що та сума, яка потрібна для повної добудови – до 1,5 мільярда гривень. Давайте себе не будемо тішити ілюзіями, що влада зміниться і завтра 1,5 мільярда принесуть. Моя принципова позиція: держава повинна виділити ці 100 мільйонів, як і передбачено Законом. І «боротися» за виділення коштів на наступний рік, щоб принаймні робота велася”, – наполягає Ігор Гузь.

Нардеп відзначив. що вже зустрічався із профільним міністром Ігорем Насаликом, але той не виконує взяті на себе зобов’язання: “На жаль, пан Насалик ще гірший, ніж попередній міністр Демчишин. Він обіцяв до середини липня приїхати на Волинь і обіцянку свою не виконав. Керівника на підприємстві “Волиньвугілля” також немає. І позиції міністра також немає”.

Аби в таких умовах все ж добитися виділення коштів не у грудні, коли їх важко буде повністю освоїти та можливо доведеться повертати, Ігор Гузь закликав шахтарів разом із ним боротися за кошти. “Депутат може сам «кричати» скільки завгодно. Але без допомоги шахтарських колективів буде дуже важко”, – вважає нардеп.

Ігор Гузь, разом із очільниками передпускової дирекції шахти №10 оглянув 13 тисяч тонн вугілля, що накопичуються вже 3 роки та зберігаються під відкритим небом. «Хоча це вугілля не надто високої якості, його все ж можна продати і отримати кошти для шахти», – наполягають працівники.

Прес-служба народного депутата України