Ігор Гузь: Передоплата за електроенергію ускладнює розвиток бізнесу Прибужжя

7 Липень 2016
 Липень 7, 2016

На думку народного депутата Ігоря Гузя, передоплата за електроенергію ускладнює розвиток бізнесу регіону «Прибужжя». Саме цю проблематику, на прохання підприємців виборчого округу депутата, Ігор Гузь порушив сьогодні на брифінгу в стінах Верховної Ради. Разом з депутатом свої нарікання та пропозиції озвучили керівник ПП «Фолсаж» Сергій Веремчук (м.Любомль) та власник хлібопекарні Віктор Козел (м.Любомль).

Під час нещодавньої зустрічі нардепа з бізнесом Любомльського району, підприємці поскаржилися на «зловживання» ПАТ «Волиньобленерго» та умови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), відповідно до яких вони змушені платити наперед за місяць за ще не спожиту електроенергію.

«Сьогодні «Волиньобленерго», котра є приватною, в «руках» Фірташа та «супутніх» осіб, не йде на контакт з бізнесом. Ця структура вимагає від підприємців наперед оплачувати за електроенергію. Підприємці, а ми говоримо про малий та середній бізнес, які сьогодні, і так – у непростих умовах, ведуть бізнес. Це – криза, питання збільшення податків, оплати за землю. Це люди, які створюють до 50 робочих місць. Не зрозуміло – для чого платити наперед? Підприємці хочуть оплачувати за фактом використання, як у будь-якій європейській країні. Не варто дотувати і підтримувати олігархів, а дати можливість полегшити роботу дрібного та середнього бізнесу», – наголошує Ігор Гузь.

На думку підприємців, така ситуація з передоплатою є неправильною і необґрунтованою. Сергій Веремчук розповів, що він працює упродовж 10 років, створює робочі місця та сплачує податки. «Ще й за власні кошти провів всю електромережу, а тепер ще мушу і наперед платити за світло. Чому так?» – обурюється він.

Зі своєї сторони, власник хлібопекарні Віктор Козел вважає, що якби не було передоплати за електроенергію, то ці кошти можна було спрямувати у створення ще кілька додаткових робочих місць. «Є ще проблема лімітів. Через перевищення лімітів нараховують штрафні санкції. Малому бізнесу непросто спрогнозувати наперед споживання електроенергії. Потім оплачуємо у 2-х чи 3-х кратному розмірі штраф за перевищення ліміту», – наголосив він.

«Сподіваюся, що сьогоднішні брифінг – це маленький сигнал, і до НКРЕКП, і до Міністерства палива та енергетики чи Антимонопольного комітету. Незабаром відбудеться моя зустріч з представниками «Волиньобленерго», і буду відстоювати питання, яке порушують підприємці. Впевнений, що мене підтримають і колеги – мажоритарники. І тут не «стоїть» питання політики! Якщо ніяких поступок не буде, вимагатимемо у державних структур змінювати ситуацію. Бо, люди готові до певних рішучих дій, не розуміючи, для чого вносити авансовий платіж за електроенергію», – сказав Ігор Гузь, апелюючи до профільних відомств.

Прес-служба народного депутата України