Ігор Гузь: Потрібно втричі збільшити покарання за хабарництво!

30 Листопад 2007
 Листопад 30, 2007

Про це заявив лідер Національного Альянсу в ефірі Волинського телебачення під час програми «Міліція – Прокуратура – Суд: співпраця чи протистояння?», що відбувається в рамках проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК «Громадою проти корупції».

Ігор Гузь, депутат Волинської обласної ради, переконаний, що корупція в правоохоронних органах є і в достатньо великих розмірах: «Запитайте в будь-якого водія, чи є корупція в Державтоінспекції… Така ж ситуація в прокуратурі і в суді. Питання, як це вирішити – глибоке питання. Але я зробив би великий крок: впевнений, що та газета, чи телекомпанія, чи радіокомпанія, яка опублікує результати цього експерименту, збільшить кількість своїх читачів, чи глядачів, чи слухачів в десятки разів. Беремо першу сотню найбільших керівників суду, прокурат, СБУ та міліції і проводимо обстеження їхнього матеріального стану, а саме – будинки, машини і таке інше. Звіряємо це з їхньою податковою декларацією й оприлюднюємо.

Бо чиновники є людьми публічними і вони мають привселюдно про це засвідчувати. Люди не свідчать, бо бояться, що завтра працівник міліції чи прокуратури будуть якимось чином мститися. Треба створити такий механізм, який буде захищати людей від цього тиску, і тоді в десятки разів збільшиться кількість заяв щодо фактів хабарництва. Після помаранчевої революції всі очікували змін. Сьогодні корозію правоохоронних органів має і громада …Вважаю, що всім працівникам правоохоронних органів потрібно підвищити зарплату втричі. Таким чином ми не будемо виправдовувати хабарництво маленькою зарплатою. І ще одне: потрібно втричі збільшити покарання за хабарництво…».