Ігор Гузь разом з будівельником та атовцем закликають державу відновити програму "Доступне житло"

19 Жовтень 2016
 Жовтень 19, 2016

Відновлення на Волині програми «Доступне житло» дасть можливість знизити соціальну напругу, перш за все, серед учасників АТО, яких держава насамперед має забезпечити необхідним помешканням. Тему житлових програм у стінах парламенту на брифінгу порушили народний депутат України Ігор Гузь разом з директором ПрАТ “Луцький домобудівельний комбінат” Русланом Вайманом та депутатом Луцької міської ради, представником “Спілки воїнів АТО Волині” Олександром Кравченком.

Спікери наголошували, що програма «Доступне житло», де 30% від вартості квартири сплачувала держава, а 70% – власник майбутнього житла; успішно себе зарекомендувала упродовж трьох років. Завдяки дії цієї програми забезпечено не лише сотні громадян житлом, але й вдалося завершити достатньо об’єктів із високою ступеню готовності. Створювалися також нові робочі місця та був ріст будівництва.

Ігор Гузь наголосив: «Ця державна програма сьогодні як ніколи є актуальною, адже нею можна забезпечити житлом не лише людей із середнім рівнем достатку, а й тисячі військових».

Руслан Вайман зауважив, що раніше працювало кілька пільгових програм і вони були самоокупними. Що стосується сьогоднішніх пропозицій, то одна із програм може бути у відсотковому відношенні: 50% – державні гроші, 50% – кошти родин військовослужбовців. На його думку, важливо, щоб фінансування програми відбувалося саме із держаних надходжень, ні в якому разі не з локальних. «Люди, які будуть працювати, і головне матимуть, де жити в Україні, залишаться вдома і ніколи не поїдуть за кордон» – переконаний він.

Олександр Кравченко наголосив, що на західних регіонах мобілізованих значно більше, ніж в інших. Місцеві бюджети не справляться своїми силами, і тут потрібна допомога на центральному рівні. В ідеалі варто запровадити єдину комплексну програму із забезпечення житлом військових. «Якщо військовослужбовець знатиме, де він буде жити, після повернення з фронту, він буде працювати на державу і буде далі її захищати, знаючи, що держава дбає про нього».

Народний депутат звертається до Уряду та Міністерства фінансів проаналізувати і передбачити гроші вже зараз на відновлення пільгової житлової програми у проекті держбюджету-2017. «Потрібно закласти у бюджет наступного року один мільярд гривень, чи для початку – півмільярда. Варто врахувати побажання та пропозиції людей, і програма «Доступне житло» має працювати» – резюмував Ігор Гузь.

Прес-служба народного депутата України