Ігор Гузь - співавтор відповіді Верховної Ради на звинувачення польського Сенату

12 Липень 2016
 Липень 12, 2016

Народний депутат Ігор Гузь став співавтором відповіді Верховної Ради України на постанову Сенату Республіки Польща щодо подій на Волині 1943-1944 років, які поляки назвали «актом геноциду, вчиненого українськими націоналістами».

Реєстрацію документу проводять у парламенті у вівторок, 12 липня.
У проекті заяви Верховної Ради йдеться про те, що у постанові Сенату Республіки Польща подана викривлена, політично та юридично некоректна оцінка трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині.

Українські парламентарі нагадують, що вже неодноразово оприлюднювалися спільні декларації української та польської сторін щодо прощення, примирення та зваженої історичної оцінки. Постанову польського Сенату розглядають як провокативну акцію націоналістичних сил, яка свідомо спрямована на «підрив» дружніх українсько-польських взаємин, адже до цього поляки фактично відмовилися від прийняття спільної заяви із Верховною Радою, яка була б актом прощення та примирення.

«Реєструємо постанову українського парламенту, щодо так званої «Волинської трагедії», як відповідь на ухвалу Сенату Республіки Польща, що визнала ті події як акт геноциду, вчиненого українськими націоналістами… В Декалозі українського націоналіста є дуже простий і чіткий другий пункт: Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації!», – заявив Ігор Гузь.

Прес-служба народного депутата України