Ігор Гузь та Ірина Костанкевич закликають додати ще 2 госпітальних округи на Волині

17 Січень 2017
 Січень 17, 2017

Народні депутати від Волині Ігор Гузь (округ №19) та Ірина Костанкевич  (округ №23) провели у стінах Верховної Ради спільний брифінг на тему створення госпітальних округів в області, зокрема, щодо їх збільшення. Оскільки, Волинська ОДА подала свою пропозицію КМУ щодо створення лише трьох регіональних медичних округів із центрами у Луцьку, Ковелі та Нововолинську. На думку депутатів, обов’язково потрібно додати, згідно з пропозиціями, що надходять з районів, ще два.

“В окрузі, де мене обрали, є місто Володимир-Волинський. Це місто за всіма показниками може претендувати на додатковий госпітальний округ. Насамперед тому, що там знаходить героїчна 14-а бригада. А це – близько 5 тисяч військовослужбовців. Наразі там також розгортається зенітно-ракетний полк. Є прикордонні застави, митний пункт. Місцева влада і вся громадськість міста підтримує і виступає за те, щоб був ще один госпітальний округ з центром у Володимирі», – зазначив він.

На його думку, «ОДА на чолі з Володимиром Гунчиком зайняла таку позицію, і давить на громаду, медичну спільноту, щоб в області створили лише 3 госпітальні округи. Наприклад: у Чернігівській області подали заявку на створення семи госпітальних округів. Область за кількість населення майже така сама як Волинь. Очевидно,  наш голова ОДА лише виконує завдання поставлені зверху, а не відстоює інтереси жителів області», – наголошує волинський нардеп.

У свою чергу, народний депутат Ірина Костанкевич  підкреслила, що і округ №23 також заслуговує на створення там додаткового госпітального округу: «Камінь-Каширський і Маневицький райони та інші райони також повноцінні. Не можна карати Волинь тим, створюючи лише 3 госпітальні округи. Перш за все, тому, що тут проживає багато чорнобильців, і в області – висока онкозахворюваність. Позбавляти людей доступної та якісної медицини –  є злочином. Створення лише трьох госпітальних округів, в рамках адмінреформи, призведе і до трьох повітів. А це, на жаль,  не відповідає тому історичному та територіальному розвитку, що був раніше в області».

Ігор Гузь надіслав депутатське звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Волинської ОДА Володимира Гунчика щодо необхідності створення додаткового госпітального округу із центром у Володимирі-Волинському.

Волинські політики закликали Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, віце-прем’єр міністра Геннадія Зубка, Міністра охорони здоров’я Ульяну Супрун  дослухатися до  прохання депутатів-мажоритарників, яке вони озвучили сьогодні в Києві від імені  жителів області.

 Довідково: згідно з проектом постанови Кабміну про порядок утворення округів, критерієм поділу є доступність до центру, що не може перевищувати 60 хв. за наявності твердого покриття. Також повинні враховуватися і демографічні показники, рівень захворюваності, маршрути пацієнтів до лікарень вторинного рівня, належне робоче навантаження. Госпітальний округ повинен мати мінімум одну лікарню інтенсивного лікування першого чи другого рівнів, хоспіси чи консультативно-відновлювальні центри. Адміністративними центрами госпітальних округів мають бути міста чи районні центри, де проживають більше 40 тисяч осіб, і де є лікарні інтенсивного лікування другого рівня. Якщо функції інтенсивного лікування розпорошено між різними лікарнями, то центр буде там, де краще матеріально-технічне оснащення.

 


Прес-служба народного депутата України