Ігор Гузь в ефірі «Голос Америки»: Соромно за українську владу. Третій рік минув, і ніхто за вбивства на Майдані не сидить за гратами

18 Лютий 2017
 Лютий 18, 2017

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради в закордонних справах Ігор Гузь в інтерв’ю для “Голос Америки” у Вашингтоні розповів про те, як українські політики налагоджують міжурядові зв’язки в США і чого очікувати Україні від Адміністрації Дональда Трампа. На думку Ігоря Гузя, наразі відчувається невизначеність, але ситуація змінюється на очах.

«Ми “надихаємо” американців бути серйозним геополітичним гравцем, не тільки у Європі. Сподіваюся, Дональд Трам буде на українській стороні, і все ж таки, ми отримаємо летальну зброю. Під час свого виступу я наголошував, що Україні вкрай необхідна летальна зброя. Щодня гинуть українці на Донбасі. Загинули знову троє хлопців. Страждають українці, тому це питання для нас – надважливе».

На запитання ведучої, чому розслідування на Євромайдані досі не зрушилося з мертвої точки, волинський депутат відповів: «Мені, як учаснику Євромайдану, соромно за українську владу. Я хоч і член коаліції і також несу певну відповідальність за це… Третій рік минув після страшних подій, і ніхто за це не сидить: і з тих, хто приймав рішення, і з тих, хто нажимав на курок автомата. Прикро про це говорити. Це соромно для всіх тих, хто має причетність до української влади. І ми не можемо прозвітувати і сказати, що злочинці сидять за гратами…Ситуацію можна змінити, але все в руках Генерального прокурора Юрія Луценка, інших високопосадовців. Є запевнення: ось-ось… Українці чекають на результат…».

Ігор Гузь також зауважив, що наразі «напруга в суспільстві занадто велика. Тому потрібно українській владі робити правильні рішення, особливо у справі з розслідування за вбивства на Євромайдані, та у час війни з Російською Федерацією.

Цього тижня народний депутат перебуває у закордонному відрядженні у Вашингтоні. Робочий візит відбувається у рамках парламентської програми обміну, що фінансується Управлінням у справах обміну громадян Державного департаменту США та організована Інститутом представницького уряду разом із Національним демократичним інститутом. Мета Програми – озброєння на реформи парламентаріїв інструментами та інформацією. Участь у роботі Програми беруть депутати від законодавчих органів Албанії, Грузії, Косова, Сербії та України.

Посилання на відео з ефіру

https://www.facebook.com/igor.guz/videos/vb.100000473225561/1759879630704461/?type=2&theater

Прес-служба народного депутата України