Ігор Гузь вимагає від Президента призначити Послів України

19 Лютий 2016
 Лютий 19, 2016

Народний депутат України Ігор Гузь з парламентської трибуни звернувся до Президента України Петра Порошенка з вимогою призначити послів України в усіх державах, які мають насамперед ключове значення для нашої держави.

«Рік немає посла у Білорусі. Скільки можна чекати? Це – країна, з якою ми маємо кордон. Це – країна, яка має союз з Російською Федерацією. Яким чином з Білорусією здійснюється наша геополітична боротьба з Росією? Угорщина. Що ми не знаємо, яка ситуацію в Угорщині, чи на Закарпатті. Треба призначати посла, а його також рік часу немає. Казахстан на сьогодні – одна з ключових держав у геополітичній війні з Росією. Далі – Грузія. Що, не треба в Грузії відстоювати наші інтереси? Швейцарія – ключова країна в економічному контексті. І ще десяток країн.

Я, як заступник голови Комітету з закордонних справах, розумію: місяць треба шукати кандидата, два – три-чотири. Але за рік час не знайти кандидатури на посла в ключові країни та країни-сусідів. Це – колапс. Це – ганьба для Української держави». – наголосив політик.

Народний депутат акцентував, що вже тричі порушував це питання перед Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, який щоразу повідомляв про подачу кандидатур, а їх призначення – не в компетенції профільного міністерства.

«Вже більше року не можемо «достукатися», ні до Президента, ні до Глави Адміністрації Бориса Ложкіна, ні до відповідальних працівників. Вибачте, що, в Адміністрації Президента «сидять» контрреволюціонери? Люди, які руйнують міжнародну політику. Прошу, якомога швидше призначити послів у країни, де вони відсутні. Якщо ж ні, то на наступному пленарному засіданні ми (Комітет) змушені будемо блокувати трибуну і вимагати швидкого призначення послів», – зауважив Ігор Гузь.

                                                                                                                                Прес-служба народного депутата України