Команда нардепа Ігоря Гузя відновила роботу над проектом «Пам'ять без кордонів!»

22 Липень 2016
 Липень 22, 2016

Команда народного депутата Ігоря Гузя відновила роботу над проектом «Пам’ять без кордонів», започатковано ще у 2003 році. Його мета – віддати шану українцям, які загинули на території Республіки Польща, через відновлення там цвинтарів. Після примусового переселення українців із Холмщини у 1944-1947 роках чимало наших кладовищ залишили напризволяще.

Курує цей проект помічник нардепа Сергій Годлевський, очільник громадської організації «Фундація незалежності». Днями він організував спільну українського-польську акцію для впорядкування кладовищ на території гміни Мірче Грубешівського повіту в Польщі. Упродовж двох тижнів планують впорядкувати 5 кладовищ на території гміни.

«Поки окремі “доброзичливці” роблять спроби загострити польсько-українські стосунки, ми працюємо, аби історична пам’ять була для нас об’єднавчим чинником», – коментує Ігор Гузь.

Кладовища знаходяться з обох боків Західного Бугу. «У рамках цієї роботи ми залучаємо і польську молодь, щоб разом впорядковувати могили предків в Україні та Польщі. Я вважаю, що на таких прикладах шанобливого ставлення до історії можна збудувати конструктивні відносини, спільне бачення минулого і майбутнього»,  – наголошує народний депутат Ігор Гузь.

 

 

Прес-служба народного депутата України