Майбутнє шахти №10 обговорили гірники під час зустрічі з нардепом Ігорем Гузем

27 Вересень 2017
 Вересень 27, 2017

100 мільйонів гривень – це той мінімум, який потрібно на 2018 рік для збереження шахти № 10 у Нововолинську. Це – робота колективу гірників, заробітної плати для них, видобуток вугілля. А загалом потрібно щонайменше 650 мільйонів, щоб її добудувати і запустити на повну потужність. Проте на виділення цих коштів з держбюджету у влади немає політичної волі. Про це заявив народний депутат України Ігор Гузь під час робочої поїздки до Нововолинська.

Він зустрівся та обговорив із гірниками, яке майбутнє у волинських шахт. Працівники «Бужанської» зауважили, що обладнання, на якому вони працюють, вкрай застаріле і небезпечне. Якщо його не замінити, то про подальшу роботу гірників і виконання ними планів, а тим паче щодо перспективи вийти на самоокупність, можна буде забути. Присутні зауважили, що молоді кадри втікають із копалень, мовляв, їм вигідніше возити контрабандні цигарки до Польщі, ніж чекати «мани небесної», що їх почують.

Окрім того, шахтарі нагадали, що потрібно виділити кошти на охорону праці, як це обіцяли в міністерстві енергетики та вугільної промисловості, а тому вони звернулися до народного депутата, щоб він про лобіював це питання.

Ігор Гузь наголосив, що якщо його не почують, і кошти не будуть виділені, організує похід до Києва спільно з шахтарями, і вже під стінами Верховної Ради разом «вибиватимуть» необхідні кошти.

«Я говорив неодноразово з профільними міністрами Насаликом, Демчишиним (екс-міністр – ред.) щодо шахти № 10. Не хочуть навіть чути. Всі тільки щось говорять, обіцяють, але ніхто нічого не робить. Крім того, зарплату то виплачують, то затримують. Є заборгованість за липень-серпень і вже майже вересень. Знову буду ці питання піднімати перед урядом», – зазначив нардеп.

Прес-служба народного депутата України