Молодь за сприяння нардепа Ігоря Гузя прибирає українські поховання в Польщі

18 Жовтень 2016
 Жовтень 18, 2016

Команда волинського нардепа Ігоря Гузя продовжує роботу над втіленням проекту “Пам’ять без кордонів!». Сьогодні волинська молодь на чолі із помічником нардепа Сергієм Годлевським, який і курує цей проект, відправилася на п’ять днів до Республіки Польща облаштовувати і прибирати українські цвинтарі.

У липні українсько-польська молодь впродовж двох тижнів впорядковувала кладовища на території гміни Мірче Грубешівського повіту в селах Верешин, Ласків, Модринь та Сагринь.

Сергій Годлевський зазначив, що цього разу, вони 5 днів упорядковуватимуть кладовища у Польщі, а наступного тижня уже польська молодь у складі восьми чоловік на 5 днів приїде до Волині прибирати разом польські цвинтарі.
До участі в облаштуванні українських поховань зголосилося восьмеро студентів другого та четвертого курсів, випускники історичного факультету СНУ імені Лесі Українки та депутат Луцької міськради Микола Собуцький.

«Ігор Гузь, який є заступником голови Комітету в закордонних справах, зініціював відновлення цього проекту, мета якого – По-нашому це називається – народна дипломатія, адже за допомогою таких взаємовідносин вдається виправити ті взаємозвинувачення, які є в історичній правді», – зазначив помічник нардепа Сергій Годлевський.

Як зауважує Ігор Гузь, «за останній місяць зруйновані десятки могил і монументів воїнам УПА на території Польщі. Мій помічник Сергій Годлевський з групою молоді прибиратимуть могили українців, різних – ми не говоримо за УПА тільки на території Холмщини. Це – наш такий внесок. Акція “Пам`ять без кордонів” триває ще з 2003 року. Відновлюючи цей проект, працюємо, аби історична пам’ять була для усіх нас об’єднавчим чинником. Я займаюся цим проектом, тому це наш, український погляд на цю проблему, нас намагаються провокувати, там нищать — щоб ми тут нищили. Але ми будемо впорядковувати могили: і там, і тут. І лише на прикладах шанобливого ставлення до історії можна збудувати конструктивні відносини, спільне бачення минулого і майбутнього».

Фінансову підтримку для активної роботи з впровадження проекту «Пам’ять без кордонів» надали у Міністерстві молоді та спорту України за сприяння Ігоря Гузя.

Прес-служба народного депутата України