Нардеп Ігор Гузь : «Моя модель розвитку країни така: наша сила в місцевих громадах»

26 Червень 2017
 Червень 26, 2017

За рік навчання на факультеті журналістики Університету ІІІ віку поважні слухачі мали цікаві зустрічі з відомими людьми нашого міста, відвідали підприємства і установи, які користуються популярністю у населення. Та зустріч з народним депутатом Ігорем Володимировичем Гузем, напевно, залишиться найбільш пам’ятною. Не зважаючи на велику зайнятість і помітну втому, Ігор Володимирович був незмінно енергійний, з властивими йому щедрими позитивними емоціями і піднесеним настроєм. Відчувалося, що невелика, але поважна аудиторія слухачів Університету ІІІ віку уособлює для нього всіх волинян, котрі втомлені складними проблемами і очікують змін на краще. Обмін подарунками і чудовий букет білих троянд, які депутату вручили Антоніна Солодуха та Людмила Гарбуз, сприяв створенню атмосфери доброзичливості та взаєморозуміння.

Коротка розповідь Ігоря Гузя про свою депутатську діяльність зацікавила певними моментами. Жіноча аудиторія з материнським відчуттям сприйняла до серця напружений графік роботи молодого депутата. Ігор Володимирович входить в п’ятірку нардепів, які найсумлінніше відвідують засідання Верховної Ради. Його робочий день складається з запитів, брифінгів, він частий гість на телебаченні. Та в основному діяльність нардепа зосереджена на його окрузі. Він часто відвідує Іваничівський район, Нововолинськ, допомагає втілити в життя різноманітні проекти економічно-соціального розвитку. Громадськість міста Володимира-Волинського та району не раз відмічала, що за роки незалежності України жоден народний обранець так не дбав про свій виборчий округ і не зробив стільки добрих справ, як Ігор Гузь. Поза увагою депутата не залишилися жодна установа міста і жодне село в нашому районі. 2,8 мільйонів гривень отримало місто за сприяння народного депутата. Заслуговує уваги той факт, що уряд виділив 5 млн. гривень на реконструкцію вулиці Ковельської. Ігор Гузь підтримує ініціативу громади зі збереження Володимир-Волинського госпітального округу. Завдяки команді нардепа та Фонду «Прибужжя» відкрито туристичну родзинку «Я люблю Володимир-Волинський».Нині 80 тисяч гривень спрямовано на 7 дитячих майданчиків, які будуть збудовані в міських парках, у військовому містечку і на центральних вулицях. На реконструкцію під’їздів та пішохідних доріжок у Володимир-Волинському педколеджі виділено 500 тисяч гривень. Завдяки виділеним 302, 7 тисячам гривень проведено капітальний ремонт опаленні в ДНЗ «Вишиванка». В ТМО на 201 тисячу гривень придбано обладнання для діагностики зору. Спортивним інвентарем, музичними інструментами та комп’ютерною технікою на 500 тисяч гривень завдячують нардепу навчальні заклади міста. За словами Ігоря Гузя склалася змістовна співпраця з міською владою. З метою залучення до розвитку міста ініціативи громадян запрацювала громадська платформа «Інститут розвитку міста».
Не забуває наш обранець і про район, на розвиток якого спрямовано майже 3,4 мільйона гривень. На 78,8 тисяч гривень збудовано по одному дитячому майданчику у 18 населених пунктах району.

Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення в селі Ласків вартував 198 тис. грн. З такою ж метою і приблизно в таких же сумах виділені кошти в селах Бубнів та Шистів. На 300 тис. грн. реконструйована система питної води у селі Сусваль. 149тис.гривень затрачено на оновлення системи опалення будинку культури в селі П’ятидні та 239,8 тисяч – на втілення енергозберігаючих заходів в будинку культури в Устилузі. Березовицька ЗОШ завдячує команді народного депутата заміною вікон та дверей, що вартувало 199,5 тисяч гривень. Дитячий садок у селі Зимне отримав від Фонду «Прибужжя» 165 кв.метрів бруківки, якою застелили територію закладу. На 200 тисяч гривень придбано комп’ютерні класи у селах Суходоли та Хобултова. За підтримки Фонду «Прибужжя» у місті та районі понад 600 жінок пройшли обстеження на пересувному мамографі та понад 1300 осіб обстежилися на флюорографі. І це далеко не весь список добрих справ в діяльності нашого нардепа і його команди. Найважливішим у своїй роботі Ігор Гузь вважає спілкування з людьми, які довірили йому депутатський мандат.. Останнім часом все більшої популярності набувають зустрічі з виборцями в їх власних обійстях, бо саме в такій атмосфері люди найбільш відверті і говіркі.

В зоні постійної уваги нардепа – 14-а ОМБР та військове містечко. Проблема 44-кварпртирного будинку для військових ставало не раз темою гострого обговорення між депутатом, Кабміном і Міністерством оборони. Неодноразово на засіданнях Верховної Ради Ігор Володимирович підіймав питання щодо переслідування бійців 51-ої бригади. Дуже турбують нашого обранця волинські дороги. На ремонти доріг в округ залучено 4 мільйони гривень. Очікується повна заміна покриття дороги на Устилуг і розпочинається ремонт траси, яка сполучає Луцьк з Володимиром-Волинським.

– Не все так погано у нашому домі, – запевнив депутат. – Україна має значні здобутки. Наша країна на першому місці з експорту олії та меду, 2-е місце в Європі з експорту зернових. За ростом бюджету Володимир-Волинський зайняв 2-е місце в Україні.

І все ж зустріч з депутатом, та й ще у такому тісному колі, спонукала присутніх поговорити про те, що найбільше хвилює, найбільш допікає, що є підґрунтям гірких розчарувань, якими нині охоплене українське суспільство. Передусім – це невдоволення владою. Ігор Гузь не приховує своєї критичної думки щодо нині діючого Президента і не передбачає перемоги Петра Порошенка в майбутніх виборах. І все ж. як зорієнтуватися у майбутніх виборах президента? – прозвучало в аудиторії.

– Не голосувати за гречку і гроші. Якщо люди мислять цими категоріями, ми нічого не виграємо. Президентом повинен стати той. хто матиме надійну і міцну команду. У владу повинні йти люди, які твердо знають, чого вони хочуть.

Присутніх цікавили і проблеми депутатської недоторканності, і майбутнє Пенсійного Фонду, і вакханалія, яка нині панує на прикордонному пункті пропуску в Устилузі. Хвилювало і майбутнє річки Луги, зокрема, реконструкція мосту. Але, як запевнив нардеп, поки що у планах відновлення річки Риловиці. На всі запитання Ігор Володимирович давав вичерпні, а, головне, відверті відповіді, відкрито демонстрував свою позицію, не приховуючи того, що в сучасній складній ситуації багато моментів мають зворотну як позитивну, так і негативну сторону. Депутат має намір балотуватися і наступних виборах і знову ж таки від нашого округу.

– Моя модель розвитку країни така: я бачу реальну силу у місцевих громадах.
Ці слова нардепа фактично стали лейтмотивом всієї зустрічі і надихнули надією на краще.
На завершення розмови Ігор Гузь повідомив, що цього року 19-20 серпня в парку села Заріччя відбудеться фестиваль «Княжий», який продемонструє реконструкцію стародавньої культури. Захід безалкогольний. Вхід коштуватиме 20 гривень.

Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Джерело: “Місто вечірнє”