Ніхто, крім нас самих, не допоможе громаді. Треба об’єднуватися і шукати ресурси, - нардеп Ігор Гузь на Форумі

30 Березень 2017
 Березень 30, 2017

Народний депутат України Ігор Гузь переконаний, що альтернативи об’єднанню територіальних громад немає і він щиро вболіває та сприяє, щоб округ №19 був першим на Волині, який формуватиметься виключно із громад. На цьому наголосив обранець під час відкриття у Володимирі-Волинському Форуму «Децентралізація – шлях до розвитку»..

Ігор Гузь коротко проаналізував ситуацію з об’єднанням громад в окрузі. На його думку, чим більша громада, тим більше коштів отримає. І він разом з командою всілякою сприяє аби пришвидшити процес децентралізації.

«Моя філософія децентралізація така – до завершення року потрібно стовідсотково об’єднатися всім громадам. Кожна громада має мати свою стратегію розвитку, і не на папері, і люди мають знати цю стратегію. Також громада повинна формувати своє обличчя і презентувати свій потенціал країні та світу, використовуючи всі можливості. Ще один важливий аспект – комунікація, навчання, переймання досвіду”, – наголосив він, та висловив сподівання, що цей процес пришвидшиться, адже 14 березня парламент проголосував за багатостраждальний децентралізаційний законопроект №5520, що дасть можливість об’єднатися в одну громаду двом населеним пунктам з різних районів.

Це вже другий Форум, який демонструє досить успішну динаміку розвитку. За словами менеджера Програми USAID РАДА Ігоря Парасюка, він є дієвим комунікаційним майданчиком для обговорення важливих питань, від яких залежить сталий розвиток регіону.

Аби пришвидшити процес децентралізації, з ініціативи Ігоря Гузя, вперше на Волині, створили Асоціацію місцевого самоврядування Прибужжя. За її підтримки організовуються круглі столи, поїздки громад до Польщі аби пересвідчитися та перейняти досвід.

Захід відбувся за підтримки USAID Ukraine – USAID Україна, що впроваджується Фонд Східна Європа за підтримки громадської організації Internews Ukraine.