Шість громадських ініціатив стали переможцями Конкурсу від Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя»

28 Березень 2016
 Березень 28, 2016

Шість громадських ініціатив стали переможцями Конкурсу міні-грантів, ініційованого Фондом Ігоря Гузя «Прибужжя». Нагородження відбулося сьогодні у Нововолинську.
Нещодавно Фонд Ігоря Гузя «Прибужжя» за підтримки місцевого бізнесу розпочав систему надання мікрогрантів для ініціатив виборчого округу. Термін подачі проектів цього разу тривав упродовж двох місяців. Отже, перші шість найцікавіших проектів визначили. Сума одного мікрогранта – 20 тисяч гривень.

Під час презентації народний депутат України Ігор Гузь привітав переможців та подякував їм за участь. Він відзначив, що такий конкурс дає реальну можливість отримати кошти для втілення громадських ініціатив регіону. «Громада краще знає, у що найперше треба вкласти гроші: де поставити дитячий чи спортивний майданчики; «залатати» ями на дорогах чи поставити енергозбергіючий котел. Ми бачимо, що переможці конкурсу мікрогрантів на особистому досвіді переконалися, що фонд «Прибужжя» на основі співфінансування пропонує допомогу в покращенні благ людей», – відзначив він.

«Мій внесок – невеликий. Але усі ми разом робимо добрі і потрібні людям справи. Переможці сьогоднішніх проектів на своїх територіях облаштують нові майданчики для заняття спортом. Я такі рішення вітаю та особисто виступаю і популяризую здоровий спосіб життя», – наголосив Ігор Гузь.
Ігор Гузь поінформував, що Фонд «Прибужжя», створений торік у червні, ініціював і раніше низку хороших справ. Зокрема, організували відпочинок для дітей учасників АТО на Шацьких озерах; надали можливість через пересувний мамограф перевірити здоров’я жінкам у Володимир-Волинському та Іваничівському районах.

Народний депутат звернувся до місцевих бізнесменів із проханням і в подальшому підтримувати громадські ініціативи. «Сподіваюсь, зможемо підтримати більше проектів за наявності вищого призового фонду. Також плануємо у подальшому в якості партнерів залучити медійників. Наголошую – мені хочеться підтримувати ініціативи громади, а не ті ідеї, які по суті є у компетенції місцевої влади. Моя команда шукатиме можливості реалізувати проекти і за кошти міжнародних програм. Маю намір попрацювати з місцевою владою – райдержадміністраціями, міськрадами. Ініціативи відбиратимо за територіальною ознакою – однакова кількість у районах та містах регіону Прибужжя.” – констатував він.

Як поінформував виконавчий директор Фонду “Прибужжя” Борис Карпус, під час набору заявок подалося 54 ідеї проектів, із яких обрали шість найцікавіших ініціатив від громад Прибужжя.

Зокрема такі проекти:
«Ростемо і розвиваємося», автор – ініціативна група «Об’єднаних молодих мам» з села Жовтневе, Володимир-Волинського р-ну;
«Відпочинок і спорт – здоров’я нації» (автор – ініціативна група селища «Здоров’я» (смт Іваничі);
«Щасливі діти – запорука майбутнього України», автор – ініціативна група с. Колона, Іваничівського р-ну;
«Вуличні тренажери – фізкультура, доступна кожному», автор – ініціативна група смт Жовтневе, Нововолинськ;
«Спортивний майданчик – запорука активного дозвілля сільської молоді», автор – ініціативна група с. Руда, Любомльського р-ну;
«Безпека учнів – щасливе майбутнє держави», автор Володимир-Волинська ЗОШ I-III ступенів №5 імені Анатолія Кореневського.

Як зазначила Тетяна Горайчук з села Руда Любомльського району, в рамках їхнього проекту планують встановити три тренажери вуличного типу. Для неї особисто і для мешканців населеного пункту, – це новинка, і висловлює вдячність депутату за гарну ідею та можливість зробити корисну справу людям.

У свою чергу, директор школи №5 у Володимирі-Волинському зауважила, що завдяки ідеї Ігоря Гузя зможуть встановити вісім камер зовнішнього спостереження в навчальному закладі. За кошти держави, за її словами, у непростий для країни час, такий проект не змогли б реалізувати ніяк.

Переможцям вручили сертифікати на отримання грошової премії та уклали угоди про співпрацю. Проекти мають втілити упродовж квітня та травня. Загальний бюджет шести проектів сягнув 103 тисячі гривень підтримки від Фонду “Прибужжя”.

У Конкурсі можуть брати представники громадських організацій, закладів культури та освіти, представники органів місцевого самоврядування та інші групи активних громадян, які проживають на території Любомльського, Іваничівського та Володимир-Волинського районів.

Прес-служба народного депутата України