Волиняни разом з поляками писатимуть грантові проекти

23 Лютий 2017
 Лютий 23, 2017

Село Смідин, що на Старовижівщині, відвідала польська делегація з Красноставської гміни Люблінського воєводства на чолі із заступником вуйта гміни Tомашем Барчуком. Поїздка з обміну досвідом відбулася на запрошення громади сільради і ГО «Смідинська ініціатива» у рамках співпраці Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя, яку вперше створено на Волині з ініціативи народного депутата України Ігоря Гузя.  Метою якої є обмін досвідом та залучення кращих практик у вирішення проблем громад, допомога в пошуку позабюджетних коштів, поглиблення міжнародної співпраці.

IMG_9489

Хоча і Старовижівщина не належить до Прибужжя, але Ігор Гузь  родом з цього краю, тому йому небайдуже як розвивається тут громада. Торік саме він підштовхнув громаду до створення громадської організації «Смідинська ініціатива», в яку об’єдналися активні та небайдужі мешканці села. За короткий період часу смідинців таки вдалося самоорганізувати задля позитивних змін та розвитку їхніх територій. Зокрема, облаштували дитячі майданчики у Смідині та Паридубах, відремонтували клуб в Рудні та Смідині, встановили котел в Руднянській школі та закупили у місцевий дошкільний заклад меблі. Як розповіла голова ГО «Смідинська ініціатива» Оксана Піцик, спільно допомогли в організації проведення днів сіл у Смідині та Рудні. Також із меценатами придбали для сільських поштарів велосипеди та посприяли в оновленні покрівлі у місцевій лікарні. Капітально оновили приміщення  будинку культури. У селі облаштували вуличну бібліотеку – вперше на Волині. Ще восени там висадили парк з саджанців туї. Працює тут і Wi-FI. У центрі села вмонтовані дві камери відеоспостереження задля охорони громадського порядку. Започаткували вони і свою газету, в якій інформують про зроблене та плани. А наприкінці минулого року громада зробила перший крок – створити об’єднану Смідинську територіальну громаду.

IMG_9506

Отже, днями, крім презентації потенціалу обох сторін: смідинців та поляків, –  говорили про переваги децентралізаційних процесів. Як розповів Томаш Барчук, бюджет Красноставської гміни становить 180 мільйонів гривень, і вони мають свій сміттєпереробний завод, зерновий елеватор та завод металевих конструкцій. Розвивають зелений туризм. Населення гміни – 9 тисяч. Гість зауважив, що більше частини із цієї суми їхня громада заробляє сама, ще частину коштів залучають через написання та реалізацію грантових проектів. Наразі вони втілюють проект з реконструкції стіни зруйнованого середньовічного замку, і цьогоріч  Євросоюз дає їм також кошти.

IMG_9521

Сторони домовилися співпрацювати у галузі освіти, культури та спорту. Також  громада Красноставської гміни висловила готовність підписати угоду про співпрацю, після того як смідинці створять об’єднану територіальну громаду. Наступна зустріч запланована вже у Красноставі, щоб детально обговорити написання спільного проекту з промоції місцевої культури а збереження історичної спадщини.

IMG_9477

 

 

Прес-служба народного депутата України