Волинські шахти штучно доводять до закриття, - Ігор Гузь

21 Березень 2018
 Березень 21, 2018

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик не зацікавлений у розвитку волинських шахт, натомість підтримує схеми постачання вугілля з Росії.

Про це заявив народний депутат Ігор Гузь під час ефіру на телеканалі ZIK 20 березня.

За його словами, у держави немає системної політики підтримки та розвитку волинських шахт, натомість триває закупівля вугілля за кордоном, зокрема у Росії, яка постачає нам і паливо з окупованого Донбасу.

“В Україні єдина шахта, яка будується – це шахта № 10 “Нововолинська”. За даними експертів, поклади цієї шахти – 30-35 мільйонів тонн газоносного вугілля. Що повинна робити держава, яка воює із Російською Федерацією? Як на мене, держава повинна сьогодні розвивати власні копальні! В 10-у шахту вже вклали до 2 мільярдів гривень. Залишається 600-800 мільйонів, щоб запустити її і розпочати видобувати українське вугілля”, – пояснив Гузь.

За його словами, сьогодні не можна допустити різкого закриття інших трьох волинських шахт, адже гірники втратять робочі місця та змушені будуть їхати на заробітки до Польщі: “Є ще 3 діючі шахти у Нововолинську. Справді, це вже давні шахти, хоча на “Бужанці” є перспективи збільшення видобутку, якщо буде нове устаткування. Але якщо Насалик штучно доводить до закриття  копалень через борги із зарплати, відсутність нового обладнання, ми втрачаємо людей. Навіть якщо 10-а шахта добудується, де потім знайти гірників? У нас масово люди їдуть до Польщі”.

“Владі вигідніше утримувати шахтарів в ОРДЛО, ПАР, США, ніж українських гірників. Де логіка? Насалик – це економічний шкідник, який заробляє на цих “договорняках”, який діє, щоб на Волині шахт не було”, – вважає Ігор Гузь.

Прес-служба народного депутата.