Вперше на Волині ми провели Форум розвитку громад Прибужжя, - Ігор Гузь

29 Лютий 2016
 Лютий 29, 2016

Вперше на Волині відбувся Форум розвитку громад Прибужжя. І не в обласному центрі, як завжди прийнято, а у селі –  Литовеж Іваничівського району.

Ідея провести такий захід у невеличкому селі належить волинському політику – Ігорю Гузю. І саме з ініціативи народного депутата в його виборчому окрузі відбувся Форум, який  мав на меті активізувати  громадський актив сільських та селищних рад в написанні грантових проектів для залучення позабюджетних коштів на розвиток громад. І це вдалося. Форум об’єднав понад 100 активних громадян регіону –  депутатів сільрад, представників місцевого самоврядування, громадських активістів з Володимира-Волинського, Іваничівського, Любомльського та Старовижівського районів.

З учасниками Форуму ділилися успішними прикладами розвитку громад лектори із Міністерства України, експерти з Польщі.  Розповідали про проблеми та перспективи процесу децентралізації в Україні, а також про можливості електронного врядування.
Окремо інформували людей про грантові можливості для отримання позабюджетних коштів для розвитку територій Прибужжя.

На думку політика, саме регіон Прибужжя, що межує з кордоном Європейського Союзу, має значно більше можливостей для розвитку, ніж інші. І такий потенціал потрібно використовувати у повній мірі.

Форум розвитку громад Прибужжя у Волинській області відбувся в рамках реалізації Проекту Програми USAID «РАДА»: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво «Модельний округ». Підтримка та партнерство Форуму – від Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку та Програми USAID «РАДА».

Як зауважив учасник Форуму, заступник директора програми USAID «РАДА» Едуард Рахімкулов, дуже важливо доносити ідеї, які формуються на місцях, до Верховної Ради, до експертів. Для того, щоб місцеві ініціативи мали результат, потрібно через народних депутатів сприяти громадам, у наданні як фінансових, організаційних, так і експертних ресурсів.

«З цією метою проводяться такі модельні округи. Ми вибрали сім народних депутатів. Один з яких – волинських обранець Ігор Гузь.  У програму мали увійти депутати, які реально працюють на місцях із  громадами виборчого округу. Відповідно до певних критеріїв обрали депутатів,  з якими і працюватимемо до завершення каденції», – констатував він.

Участь у роботі Форуму взяли  колеги волинського політика – народні депутати України Михайло Бондар (голова підкомітету з питань вугільної промисловості) та Оксана Юринець (голова підкомітету з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС). Вони акцентували, що разом з Ігорем Гузем, як депутати-мажоритарники об’єдналися у певній платформі та працюють задля громади без політики.

Гостями Форуму були Віце-Консул Республіки Польща Марек Запур, представники Програми USAID «РАДА», Міністерства, міжнародних інституцій Республіки Польща, експерти з Полтавської, Тернопільської та Волинської областей.

Народний депутат України Ігор Гузь сподівається, що такі заходи принесуть конкретні напрацювання регіону Прибужжя.

У свою чергу, Віце-Консул Республіки Польща в Луцьку Марек Запур  зауважив, що добре розуміє, якою  важливою є для обох сторін прикордонна співпраця.  І Польща та її Консульство сприятиме такій співпраці.

Волинський політик  висловлює вдячність керівництву Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку за підтримку та Програми USAID «РАДА» за надану йому участь в «Модельному окрузі».

 “Коли я балотувався, то обіцяв людям і зараз повторюю: моє завдання – забезпечити інтенсивність розвиток регіону, інтереси людей, яких я представляю у Верховній Раді України.  Разом з моєю командою докладемо максимум зусиль, аби заплановане втілити в життя”, – наголосив Ігор Гузь.

                                                                                                 Прес-служба народного депутата України